אחרי כעשור: שמואל אבואב חוזר לתפקיד מנכ"ל משרד החינוך

לאחר שמיכל כהן הודיעה על פרישתה מהתפקיד לאחר כארבע שנים, הודיע השר החינוך כי החליט למנות את אבואב לתפקיד. מינויו של אבואב, ששימש בשנים האחרונות כמנכ"ל עמותת "אור ירוק", יובא ביום ראשון לאישור הממשלה

שמואל אבואב-16

כיממה לאחר שמנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן, ביקשה לסיים את תפקידה, הודיע היום (שלישי) שר החינוך, נפתלי בנט, על החלטתו למנות את מר שמואל אבואב לתפקיד מנכ"ל משרד החינוך. בנט יביא את המינוי לאישור הוועדה בראשות נציב שירות המדינה ולאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב. מינויו של  אבואב ייכנס לתוקף החל מהתאריך ה-20.3.2017.

שמואל אבואב מכהן בשנים האחרונות בתפקיד יו"ר קרן נאור (קרן חברתית-אזרחית), המפעילה פרויקטים חברתיים, בדגש על תחומי המאבק בקטל בדרכים, שיפור מצבה של אוכלוסיית הילדים והנוער בסיכון בישראל וליווי ותמיכה לעיירות הפיתוח והפריפריה. לפני כן שימש אבואב מנכ"ל עמותת "אור ירוק" ולפני כן, בשנת 2006, שימש כמנכ"ל משרד החינוך, למשך שנה אחת. במסגרת תפקידו כמנכ"ל משרד החינוך אבואב ליווה את שיקום מערכת החינוך בצפון לאחר מלחמת לבנון השנייה, והיה שותף בגיבוש הרפורמה בבתי הספר היסודיים "אופק חדש".

לפני כן כיהן אבואב בתפקיד מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון ובמשך 15 שנים הוא כיהן כראש המועצה המקומית קריית טבעון. לצד תפקידים אלה, כיהן אבואב כיו"ר ועדת המנכ"לים של משרדי ממשלה לטיפול בנושא יוצאי הקהילה האתיופית,  יו"ר ועדת החינוך של השלטון המקומי, יו"ר המכון לפיתוח מבני חינוך ורווחה ויו"ר עמותת אל סם.

לאבואב תואר שני בתחום מנהל השלטון המקומי מטעם אוניברסיטת חיפה.

 

תגובות

comments

אולי תתעניינו גם ב: