תרומה של 10 מיליון דולר להרחבת בית הספר ללימודי העם היהודי

בית הספר, הפועל במסגרת מוזיאון בית התפוצות, ירחיב את היוזמות החינוכיות בזכות התרומה מקרן קורת. "מוזיאון העם היהודי יהיה ללא ספק המוקד העולמי של השיח החדש", אומרת אירינה נבזלין, יו"ר דירקטוריון בית התפוצות

אירינה נבזלין. צילום יחיאל ינאי

אירינה נבזלין. צילום יחיאל ינאי

בית התפוצות ירחיב את בית הספר הבינלאומי ללימודי העם היהודי שיוסב ע"ש קורת. זאת, בעקבות תרומה של 10 מיליון דולר של קרן קורת לבית התפוצות. מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות, הממוקם בתל אביב, הודיע היום (שלישי) על קבלת התרומה הגדולה ביותר שקיבל עד כה מקרן אמריקאית במהלך 40 שנות קיומו, בסכום של 10 מיליון דולר, מקרן קורת שבסיסה בסן פרנסיסקו. התרומה הנדיבה תאפשר את ייסודו של בית הספר הבינלאומי ללימודי העם היהודי, שייקרא ע"ש הקרן – קורת.

במסגרת הרחבת בית הספר, יגדל היקף הפעילות החינוכית של בית התפוצות בארץ ובעולם, בין היתר, באמצעות פיתוח תכניות חדשניות לצורך העשרת חוויית הביקור במוזיאון. כמו כן, ימשיך בית הספר להפעיל את תכניות הדגל, בהן "סיפור משפחתי" (My Family Story) ו"הקשר הרב-דורי". על מנת לקדם את היוזמות הללו בקהילות יהודיות ברחבי העולם, בית הספר הבינלאומי קורת יפקח על צוות גלובלי של נציגים מקומיים.

"התרומה של  קרן קורת משקפת הסכמה רחבה סביב תפקידו המרכזי של בית התפוצות בארץ ובעולם. יותר ויותר שותפים בינלאומיים, אנשים פרטיים וקרנות, מצטרפים לעשייה, לצד שותפתנו המוערכת והנאמנה מזה זמן רב – ממשלת ישראל", מסרה אירינה נבזלין, יו"ר דירקטוריון בית התפוצות. "בתמיכתה מלאת החזון של קרן קורת, מוזיאון העם היהודי יהיה ללא ספק המוקד העולמי של השיח החדש, שיתמקד לא רק בשאלה מהי המשמעות של להיות יהודי, אלא  גם בשאלה מהי המשמעות של להיות שייך לעם היהודי".

"אנחנו שמחים מאוד לחבור לבית התפוצות, גוף מוביל בהנחלת סיפורו הייחודי והמתמשך של העם היהודי", מסרה ד"ר אניטה פרידמן נשיאת קרן קורת. "במאה ה-21, יש צורך במוסדות יהודיים חדשניים ובגישות רעננות ופורצות דרך. לבית הספר הבינלאומי קורת יהיה תפקיד חשוב בחיזוק הזהות היהודית והמעורבות היהודית, והוא יעניק הזדמנות חדשה ורבת-עוצמה למעורבות  וחינוך".

"מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות מחויב עמוקות לרב-גוניות של החיים היהודיים המודרניים, לישראל כמולדת העם היהודי, ולחשיבות שימור קהילה יהודית נמרצת ופעלתנית למען העתיד. נוכח האירועים המתרחשים כיום בעולם, אין משימה חשובה מזו.", הוסיף ג'פרי פרבר מנכ"ל קרן קורת. "קרן קורת גאה להיות שותפה מובילה בפרויקט זה".

בבית התפוצות מציינים כי בית הספר הבינלאומי קורת הוא חלק מהשינוי הדרמטי שעובר מוזיאון העם היהודי, אשר יגיע לשיאו בשנת 2019  עם חנוכתה של תצוגת הקבע החדשה בבית התפוצות. שלב א' של הפרויקט, הכולל אגף חדש ונרחב, נחנך בשנת 2016. תהליך ההתחדשות כולו התאפשר בזכות קמפיין גיוס תרומות חסר תקדים בהיקף 100 מיליון דולר, המגיע בתקופה זו לשלביו האחרונים.

"בעוד תצוגת הקבע החדשה תספק את הביטוי החזותי לדור הבא של המבקרים בבית התפוצות, ערכי המוזיאון יופצו באופן גלובלי באמצעות בית הספר הבינלאומי קורת, וזאת באמצעות חינוך ישיר, דרך מעורבות קהילתית ופיתוח משאבים", מסר דן תדמור, מנכ"ל מוזיאון העם היהודי בבית התפוצות.

תגובות

comments

אולי תתעניינו גם ב: