בית ספר באריאל יושבת במחאה על תקיפת מורה

בית הספר יושבת למשך שעה לאחר שאמה של תלמידה תקפה מורה. יו"ר סניף פתח תקווה והסביבה בהסתדרות המורים, דורית חגי: "משרד החינוך לא נוקט עמדה נגד האלימות, אבל היא משתוללת"

מתוך ה-flicker של Todd Binger

מתוך ה-flicker של Todd Binger

הסתדרות המורים תשבית למשך שעה את הלימודים בבית ספר מילקין באריאל, בעקבות מקרה אלימות שבמהלכו אמו של תלמיד תקפה מורה. השביתה תתקיים מחר (שני), במסגרתה עובדי ההוראה יגיעו בשעה הראשונה ויפגשו עם דורית חגי, יו"ר ההסתדרות של סניף פתח תקווה והסביבה, לאספת מחאה על האלימות. הלימודים בבית הספר יתחילו רק בשעה השנייה. זאת, במקביל לתלונה שהוגשה במשטרה.

הרקע להשבתת הלימודים ולהגשת התלונה, כך לפי ההסתדרות, הוא במקרה שבמהלכו אם של תלמידה נכנסה לחדר מורים ותקפה את אחת המורות בבית הספר מילקין שבאריאל.

"הסתדרות המורים תשבית את הלימודים בבתי הספר, בכל פעם שעובד הוראה יהיה חשוף להתנהגות אלימה כלפיו. הוסיפה בן דוד, אתייחס באפס סובלנות כלפי כל גילויי אלימות נגד עובדי הוראה", אמרה מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, שהוסיפה כי היא מבקשת להזהיר מפני התגברות האלימות בחברה הישראלית בכלל, ונגד התוקפנות והפגיעה היום- יומית בפרט: "האלימות נמצאת במוסדות החינוך על בסיס יומי וזה הרבה מעבר לקו האדום שמדינת ישראל יכולה להרשות לעצמה".

יו"ר סניף פתח תקווה והסביבה בהסתדרות המורים, דורית חגי, הוסיפה: "אני מתייחסת בצורה נחושה לכל מקרה אלימות נגד המורים. יש לנו אפס סובלנות לאלימות. משרד החינוך לא נוקט עמדה נגד האלימות. יש אפס התייחסות לנושא, ולכן האיגוד המקצועי ישבית. זהו תפקידו של המעסיק, אבל האלימות משתוללת. כל הורה שרוצה להתחשבן לוקח את החוק לידיו. לא אהסס לסגור את שערי מוסדות החינוך בכל מקרה ובכל מקום בו יהיה המחנך חשוף להתנהגות אלימה וחסרת כבוד".

תגובות

comments

אולי תתעניינו גם ב: