בנט, אל תצייץ – תשלם

שר החינוך, אנחנו יודעים שמאבק של אנשי החינוך לשכר מלא והוגן המשולם בזמן – מצליח, אחרת מקצוען רשת כמוך, לא היה יוצא בציוצים ובפוסטים נגד המורים

מאבק מורים

 איך אנחנו יודעים שהמאבק שלנו מצליח? ברגע שמקצוען רשת כמו נפתלי בנט עשה טעות של טירון ויצא נגד עובדי ההוראה בציוצים בטוויטר ובפוסטים בפייסבוק, וברגע שהציבור לא נשאר אדיש ולא מעט הורים, תלמידים ועובדי הוראה, יצאו נגד הציונים והכריזו: עד כאן, יש גבול גם לזלזול.

במשך שלושת החודשים אחרונים, מאז פרץ המאבק עובדי ההוראה על שכרם, היינו עדים למספר פליטות פה חריגות של נפתלי בנט שיצא נגד המורים – דבר שאף שר חינוך עשה לפניו. בנט מקפיד להתייחס לנושאים אקטואליים, לתמוך במאבקים, להוביל קו אידאולוגי ברור ולדבר על ואל הציבור שבחר בו – זה בהחלט תפקידו. אבל מנגד הוא אינו עומד באחריות מיניסטריאלית, אחריות על 180 אלף עובדי הוראה.

בנט שלח מסרים לפיהם מאבק המורים הוא מאבק של איש אחד המעביר דיווחים כוזבים. המסרים האלו מצביעים על הלחץ בו נמצא שר החינוך, על אובדן העשתונות, על חוסר היכולת להתמודד עם מחדל השכר המתמשך. ולא, הכישלון אינו רק של בנט, אבל בהחלט נמצא חת אחריותו. כבר שנים רבות שמשרד החינוך ואיגודי המורים נכשלים בהובלת הטיפול בציבור של 180 אלף עובדי הוראה, שנים רבות של אי תשלום שכר הוגן מלא ובזמן אבל כולם שותקים.

 

"קיבלו צו מניעה". הציוץ של בנט לאחר סיכול השביתה

בנט טען כלפי, כאחד ממובילי המחאה, שאני נמצא רק בשנה בשנייה בהוראה, ומה אני כבר מבין. יש לי תשובה קצרה וברורה: אני יודע מספיק, הרבה יותר משר החינוך. אני יודע שכל אדם שעובד זכאי לקבל שכר הוגן, מלא ובזמן. אגב, אני גם יודע שהלנת שכר זו עבירה פלילית שדינה עד שנת מאסר למעסיקים. את זה בנט יודע?

המאבק שלנו לקידום מעמד עובדי ההוראה בישראל ולקבלת שכר, הוגן, מלא ובזמן ממשיך בכל הכח. יצאנו למלחמה הזו בדיוק לפני שלושה חודשים, ב-4 באוקטובר, ואנחנו יודעים שזו תהיה מלחמה ארוכה, מתישה, מאתגרת, אבל בסופה מובטחת לנו הצלחה, משום שנמשיך עד לרגע שנדאג להוציא את עובדי ההוראה מקו העוני ולשפר משמעותית את מעמד עובדי ההוראה בישראל.

המאבק שלנו רק התחיל, יצאנו למלחמה על העתיד המקצועי שלנו, על הכבוד ומעמד עובד ההוראה ואנחנו נחושים. כן, אנחנו יודעים שהדרך תהיה קשה, אבל אנחנו יודעים שנתמודד, הרי גם בכיתה לא תמיד קל

בנט, חשוב שאתה ומנכ"לית המשרד שאתה עומד בראשו, מיכל כהן, תבינו שיש כאן מאבק של עובדי הוראה, גננות, מורים, יועצות, מנהלים, מדריכות, של כלל העובדים. הפעם אין לנו כוונה לשתוק או להתקפל. אנחנו לא הסתדרות או ארגון – אנחנו עובדי הוראה, אותנו לא תצליחו לקנות אותנו בכיבודים, בוועדות ולא במסקנות או תפקידים, בעיקר משום שאנחנו לא מאמינים לכם ונחושים להיאבק עד שחשבון הבנק שלנו ייצא מקו העוני, עד שנוכל ללכת בראש מורם כל השנה ואף אחד לא יזדקק ליום אחד כדי לזכור את המורה.

המאבק שלנו רק התחיל, יצאנו למלחמה על העתיד המקצועי שלנו, על הכבוד ומעמד עובד ההוראה ואנחנו נחושים. כן, אנחנו יודעים שהדרך תהיה קשה, שיהיו אתגרים, נפילות, הצלחות קטנות וגם גדולות – אבל היעד שלנו ברור ואנחנו יודעים שנתמודד, הרי גם בכיתה לא תמיד קל. הסוד שלנו הוא שאנחנו לא תלויים באיש, לא בתקציבים, לא באיגודים, לא בפורומים – אנחנו לא חייבים כלום לאף אחד, המאבק הזה הוא של עובדי הוראה, למען עובדי הוראה.

הכותב הוא ממובילי מאבק עובדי ההוראה, וממייסדי ארגון חדר מחנכים ומחנכות. רכז מגמת מידענות סייבר, מורה לתקשורת ותיירות, בעל תואר ראשון ושני במנהל עסקים

תגובות

comments

אולי תתעניינו גם ב: