בתפקיד המבוגר האחראי: אפליקציה של תלמיד י"ב

יואב מגיד משיק אפליקציה שנועלת את הסמארטפונים ומאפשרת שימוש רק לאחר הזנת תשובה בנושא הנלמד: "כולם מכורים למסכים, וצריך שמישהו ייקח מהם את הטלפון. האפליקציה שלי באה להחליף את האדם הזה"

יואב מגיד- צילום פרטי

בפורום הפיס לחינוך חולון שהתקיים באוגוסט האחרון, בדיון שהתקיים בנושא המחיר שמשלמים התלמידים במרוץ אחרי 5 יחידות מתמטיקה, השתתף גם יואב מגיד, תלמיד תיכון שסיפר על רעיון כיצד לגרום לתלמידים ללמוד, גם במתמטיקה, דווקא באמצעות הסמארטפון – ממנו הם מתקשים להתנתק גם בשעות הלימודים. וכעת זה קורה, והאפליקציה עלתה סוף סוף לאוויר.

מגיד, תלמיד כיתה י"ב וסטודנט שנה רביעית למדעי המחשב במכללת נתניה,  עובד בשנתיים האחרונות על פיתוח האפליקציה "ראש פתוח", שנועלת את הטלפון ומשחררת את הנעילה רק לאחר שהתלמיד עונה על שאלה הנוגעת לחומר הנלמד. התלמיד עצמו הוא זה מגדיר את זמן הנעילה, החומר הנלמד ואת רמת הקושי. הרעיון המרכזי העומד בבסיס האפליקציה הוא לסייע לתלמידים המתקשים בשל בעיות קשב וריכוז וכן לאלו "המכורים" למכשיר הנייד.

בימים אלו, במסגרת שיווק האפליקציה, מגיד עובר בין בתי ספר בארץ ומספר לתלמידים כיצד הם יכולים להיעזר בפיתוח שלו. בינתיים 800 תלמידים ותלמידות הורידו את האפליקציה שעלתה לאוויר לפני כחודש. ואולם, העבודה עליה טרם הסתיימה. מגיד יחד עם חברו אור דואר, שאחראי על העיצוב, ממשיכים לפתח אותה, כאשר באחרונה חברו השניים לחברות "יואל גבע" ו"חינוך מתמטי", על מנת שייספקו את מאגר השאלות. "כרגע השאלות הם במתמטיקה, אבל התכנית היא להמשיך גם לשאלות באנגלית ובהדרגה לשאר המקצועות", אומר מגיד ומוסיף: "כמובן שהיינו שמחים למימון, אבל קשה להשיג. ניסינו לגייס כסף דרך מימון המונים, אבל זה לא הלך, אז החלטנו לעשות את האפליקציה בעצמנו. כולם מדברים כל הזמן על כמה שהדור שלנו שקוע במסכים, כולם מכורים, ילדים ומבוגרים וצריך שמישהו ייקח מהם את הטלפון. האפליקציה שלי באה להחליף את האדם הזה".

 

תגובות

comments

אולי תתעניינו גם ב: