הדרך לחיזוק מעמד המורים לא מתחילה בשביתה

אנחנו ההורים, היינו בדיונים בכנסת, עתרנו לבתי המשפט ועדיין נאבקים לחיזוק מעמדם של המורים, אבל לא כאשר מדובר בהשבתת הלימודים ללא התראה מוקדמת על גבינו ולא בתיאום אתנו

 

מאבק מורים

מורים יקרים, צוות הוראה יקר, ראשית ולפני הכל לנו ההורים חשוב להדגיש שאנו מצדיקים את המאבק שלכם על שכרכם, אף אחד מאתנו לא מעוניין ללכת לעבודה ולגלות בסוף החודש שלא קיבל תשלום, בוודאי לא כשמדובר בעבודת הקודש שאתם עושים מדי יום.

אבל גם אנחנו ההורים עובדים, ובחופשת חנוכה שהסתיימה השבוע נאלצנו לתמרן בין הבית לבין העבודה, כדי שלא נאבד את מקור פרנסתנו אחרי כל כך הרבה ימי חופש. ההחלטה על שביתה ללא כל התראה מוקדמת ובעיתוי שכזה מהווה פגיעה בנו, ההורים ובילדים שלנו שזקוקים למסגרת ולחינוך, בפרט עוד לפני שמוצו של האפשרויות של המו"מ שמתנהל בין פקידי האוצר והחינוך לבין נציגי הסתדרות המורים. אז לא, אנחנו לא יכולים לקבל ולעמוד בעוד שביתה.

בנוסף, להבנתנו, ועל פי הדברים שנאמרו בבית המשפט, כלל לא מדובר בהלנת שכר אלא בהחזרי נסיעות. איננו ממעיטים בזה, גם החזרי הנסיעות זה כסף ומהווים חלק מהמשכורת. אי תשלום עבור הנסיעות זו סיבה מצוינת לפנות בנושא לבית המשפט, להיכנס למו"מ נוסף בהובלת מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, שרק עכשיו נכנסה לתפקיד ולא ניהלה שום מו"מ רציני עד כה. אנחנו נהיה שם, כמו שהיינו בוועדות החינוך ובדיונים לחיזוק מעמד המורה, בלי קשר לארגוני המורים למיניהם. אנחנו נתמוך, אבל לא ניתן יד להשבתת מערכת החינוך ולפגיעה בילדים ובהורים. אנחנו כאן כדי לתמוך בכם אבל אנחנו ממש לא צד בסכסוך ובטח לא אלו שיכולים להחזיר למורים את כספם. אגב, מורים רבים שדיברו איתנו, הבהירו שגם הם מתנגדים לשביתה אבל הם לא יעזו לומר את הדברים בקול רם. גם הם מבינים שהמהלך של היציאה לשביתה לא היה מדאגה טהורה למורים. אבל להם אסור להם לפצות פה.

הגענו לדיון על עובדי הקבלן בתחום ההוראה ווקראנו לשוויון בין המורים; נכחנו בדיון על מעמד המורים בכנסת ועמדנו לצדכם על אף ששום נציג הסתדרות המורים לא טרח להיות שם וביום המורה פארנו את מעמדכם, מקצועכם והשקעתכם בילדינו ואמרנו תודות בכל רחבי הארץ

המאבק של ההורים לחיזוק מעמדו של המורה אינו מתחיל ונגמר בהצהרות ריקות, אנחנו גם עושים: הגענו לדיון על עובדי הקבלן בתחום ההוראה והבענו בנחרצות את דעתנו בנושא וקראנו לשוויון בין המורים; נכחנו בדיון על מעמד המורים בכנסת ועמדנו לצדכם על אף ששום נציג הסתדרות המורים לא טרח להיות שם; ביום המורה פארנו את מעמדכם, מקצועכם והשקעתכם בילדינו ואמרנו תודות בכל רחבי הארץ, בהמון דרכים מכובדות ומושקעות מכל הלב. לא זכורה לנו מילה אחת ממזכ"לית הסתדרות המורים ביום המורה. גם במאבק שניהלנו על הצפיפות בכיתות, מאבק שהכרח משפר את תנאי העבודה שלכם, בהסתדרות המורים העדיפו לצפות מהצד, כלא שייכת. וכשנודע מחדל המשכורות היינו הראשונים לצעוק את צעקתכם, והצטרפנו לארגון המורים בזעקה. הסתדרות המורים באותם ימים, חשוב לציין, שתקה שבועות רבים וארוכים.

אנחנו לא מבקשים תודה, זו זכותנו וחובתנו לעמוד אתכם על זכותכם לתנאי העסקתכם, אתם המורים של היקרים לנו מכל. אבל אנחנו מבקשים שיתוף פעולה שלא יוביל לפגיעה בנו ובילדנו. אנחנו מבקשים שכאשר אנו מושיטים יד לראשי הארגונים שלכם, הושיטו יד בחזרה, כדי שנפעל יחד, כי מורים מרוצים, שטוב להם וגאים במקצוע שלהם, יהיו אכפתיים יותר לילדים שלנו.

הכותבת היא חברת הנהלה בפורום ועדי ההורים היישוביים

תגובות

comments

אולי תתעניינו גם ב: