ועדת שכר למורים: עדכון מראש על ניכויי שכר ועיצוב התלוש מחדש

מנכ"לית משרד החינוך שעמדה בראש הוועדה שהוקמה בעקבות מחאת המורים, הציגה את המסקנות הכוללות גם השתלמויות למנהלים ושינוי בהחזרי הוצאות הנסיעה

מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן. צילום: אייל פישר

מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן. צילום: אייל פישר

משרד החינוך הודיע על שורה של צעדים ושינויים בנושא שכר עובדי ההוראה: שירות למנהלים ולסגני מנהלים בטיפול בנתוני השכר של העובדים במוסד החינוכי, שכרו של עובד הוראה ינוכה – רק בתאום עמו, משרד החינוך יעמיד לרשות עובדי ההוראה נקודת שירות שבה יינתן מענה בנושא תנאי שכר, תלושי השכר יעוצבו מחדש כך שיהיו ברורים וקריאים יותר, תעשה העמקה של מאגר השירותים המקוונים במטרה להנגיש מידע זמין ועדכני כדי לחסוך את הפנייה אל מוקדי השירות והמורים יקבלו החזר מלא של כרטיסי "חופשי חודשי" לנסיעה בתחבורה הציבורית.

היום (חמישי) הציגה מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, בפני חברי ועדת החינוך בכנסת את מסקנות הוועדה שעמדה בראשה בנושא תשלומי שכר עובדי הוראה. הוועדה הוקמה בעקבות מחאת המורים בתחילת שנת הלימודים על כך שנוכה וקוצץ שכרם. הוועדה קיימה מספר דיונים בנושא, בהשתתפות מורים ומנהלים, במהלכם עלו סוגיות הנוגעות לשכר ולתלושי השכר, בהן החזר הוצאות נסיעה, ותק, מתן גמולים ועדכון דרגות.

135,000 מקבלי שכר ממשרד החינוך

מדי חודש משלם משרד החינוך שכר לכ-135,000 עובדי הוראה בהיקף כולל של כמיליארד ושבע מאות מיליון שקלים. בנוסף, המשרד מעביר מדי חודש לבעלויות על מוסדות החינוך תקציב כולל של כ-700 מיליון שקלים, לשם תשלום שכרם של כ-55,000 עובדי הוראה המועסקים על ידם. "השקעה בחינוך מתחילה בעובדי ההוראה, ולכן בראש ובראשונה, אנחנו נדאג להעניק לעובד ההוראה את כל הכלים שנדרשים לו כדי למלא את ייעודו כמחנך", אמרה מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, "מסקנות הוועדה מהוות הזדמנות חשובה כדי להעמיק את  תהליכי העבודה. נייעל ונשפר את תהליכי השכר, נעמיק את השירותים שאנו מעניקים לעובדי ההוראה, נגביר באופן ניכר את השקיפות בשכר ובנתוני העסקה, ונפעל כדי לחזק את שיתופי הפעולה עם כל השותפים לעשייה החינוכית".

במשרד החינוך מציינים כי מסקנות הוועדה התמקדו בארבעה עקרונות מרכזיים: טיוב וייעול של תהליכי השכר, שיפור השירות, שקיפות בשכר ובתנאי ההעסקה וחיזוק ממשקי העבודה בין השותפים בתהליך. בנושא טיוב וייעול של תהליכי השכר הוועדה מצאה כי יש לבצע שינויים במספר רחב של תהליכים ומערכות, בהם ביצוע ניכויי שכר ייעשה בתיאום מראש עם עובד ההוראה ובאישורו, החזר מלא של כרטיס "חופשי חודשי" לנסיעה בתחבורה הציבורית וייעול אופן חישוב התשלום עבור הנסיעה. כמו כן, הוחלט על קיצור תהליך הזכאות לקבלת גמול השתלמות ואיחוד מערכות המחשוב של ניהול עובדי הוראה. כמו כן הוחלט על הרחבת השירות הניתן לעובדי ההוראה במערכת החינוך, שבמסגרתו המשרד יעמיד לרשות עובד ההוראה נקודת שירות אחת, בה יינתנו לו כלל המענים הנדרשים. בנוסף, יוכשרו מנהלים חדשים בתחום תנאי העסקה והמשרד יעמיד לרשות בתי הספר מענה אישי שיפעל לאורך כל שנת הלימודים. המשרד אף ישלב מערכת לזימון תורים, ויפתח מוקד טלפוני ארצי שיתגבר את מערכי השירותים הניתנים כיום במחזות. כן הוחלט על הנגשת שירותים באמצעות אפליקציה שתאפשר לעובדי ההוראה לקבל מידע חיוני ולהעביר מידע באמצעות המכשיר הנייד.

במסגרת דיוני הוועדה ובמסגרת עיבוד הפניות עובדי ההוראה, עלה כי עובדים רבים טוענים, כי אין להם את האמצעים הנדרשים לשם בדיקת שכרם והבנת תלושי השכר. בעניין זה הוחלט כי המשרד יאפשר לעובד ההוראה לצפות באופן שוטף בסטטוס ההתקדמות האישי שלו בתהליך הדיווח, יופעל מחשבון סימולציה לחישוב השכר עוד לפני קבלת התלוש, שיועצב מחדש באופן שיהיה ברור וקריא יותר בעבור עובד ההוראה.  בנוסף, המשרד יפתח פורטל לרשויות ובעלויות שיחובר למערכת פניות מרכזית – CRM. מערכת זו תיתן מענה הוליסטי לבעלויות לשם הנגשת מידע מרוכז במקום אחד, ריכוז פניות ומעקב אחרי הטיפול בהן.

בעקבות הצגת המסקנות, מסר שר החינוך נפתלי בנט: "מסקנות הוועדה המוגשות כיום, הן תיקון חשוב וראוי. לוח הזמנים שהקצבתי לוועדה היה קצר והדו״ח הזה ייושם, כי כאשר הדברים מגיעים למעמד המורה בישראל ולזכויותיו, אני מתכוון לפעול בכל הכוח ולהפוך כל אבן. לעובדי ההוראה בישראל מגיע שכר מדויק, בדין ולא בחסד. אנחנו מאמינים במורים, אנחנו מלאי הערכה למורים, לכן החלטנו לפני חודשיים להקים ועדה במטרה ליעל תהליכי עבודה של עשרות שנים במשרד החינוך, כך שמורים באמת יקבלו סוף סוף את המגיע להם אני נחוש ליישם את מסקנות הוועדה".

"העומס עלינו הוא גדול"

בדיון שהתקיים בוועדת החינוך שבו הציגה כהן מסקנות הוועדה, ציין יוסי שטראוס, חשב משרד החינוך, כי הוא צופה שייצוב המערכת ייקח כחודשיים, בעיקר בשל רכיב החזר הנסיעות: "המערכת מורכבת – נגמרת בשכר ומתחילה הרבה קודם בדיווח של עובדי ההוראה והמנהלים. אני אומר את הדברים בכנות וביושר – העומס עלינו הוא גדול, אך המערכת קרובה לייצוב".

יו"ר הנהלת ארגון המורים רן ארז התייחס למסקנות שהוצגו, ואמר: "אני לא רואה שהבעיה האקוטית הזאת שקיימת היום תיפתר בחודשים הקרובים. 5,000 מורים מחטיבות הביניים פנו אלינו עם בעיות שכר ועדיין לא הצלחנו לפתור כ-1,200 פניות. קיימת דינמיות גם במערכות אחרות כמו בצה"ל, שם מחליפים תפקידים וקיימים שם 650 שדות שכר. אבל בצה"ל אין בעיה כי לפני הנפקת התלושים הם מנפיקים 'תלושים בהרצה' ובודקים האם יש בעיות. הרפורמות 'עוז לתמורה' ו'אופק חדש 'התרחשו בשנים 2008 ו-2011 אבל הפקידים במשרד החינוך עדיין לא יודעים מה לעשות עם השכר. המסקנות של המנכ"לית יפות מאוד, אנחנו כאיגוד מקצועי לא יכולים לפעול בניגוד לחוק ולכן הכרזנו על סכסוך עבודה, הדיון הבא יתקיים ב-19.12. אני סקפטי מתוך ניסיון חיים – צריך לשנות תודעה אצל הפקידים. השינוי של התפיסה הזאת ודפוסי החשיבה של הפקידות הוא לא דבר של מהיום למחר, הכוונות טובות אבל הביצוע זה דבר אחר".

בדיון השתתפו שתי מורות, נציגות המחאה, שירי אמיר ומיה מושקוביץ שייש, שאמרו כי משבר השכר הוא למעשה משבר אמון חריף ביותר בין המורים להנהלה. המורות בירכו על התהליך ועל מסקנות הוועדה והביעו תקווה שבעיות השכר יסתיימו בקרוב. מייה מושקוביץ ביקשה להפנות את תשומת הלב גם לקיומן של שתי רפורמות בבתי הספר השש שנתיים "יש איפה ואיפה בבתי ספר שש שנתיים וההרגשה לא נעימה". לגבי מסקנות הוועדה אמרה: "יש רצינות ויש נכונות ואני בוחרת להיות אופטימית ומבחן הזמן יוכח בשטח. כל המאמצים האלה הם מבורכים ואני שמחה שהיתה לי את האפשרות בפעם הראשונה שיקשיבו לי".

יו"ר ועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי, סיכם: "הוועדה שמעה על העומס הרב המוטל על חשבי השכר במשרד החינוך. אם לא יחול שיפור בנושא תקינת עובדי החשבות, יש להניח שמסקנות הוועדה לא ימומשו כראוי". ח"כ מרגי הודיע כי יעקוב אחר ביצוע מסקנות ועדת השכר, והוסיף: "חשוב לנו להגיע למצב שעובד ההוראה לא יוטרד מבעיות שנוגעות לשכרו, אלא רק מההישגים של תלמידיו".

 

 

תגובות

comments

אולי תתעניינו גם ב: