התקנות לפיקוח על איכות המזון נכנסות למוסדות החינוך

ועדת החינוך בכנסת אישרה את תקנות הפיקוח על איכות המזון. במקביל, אוניברסיטת חיפה הצטרפה למיזם בינלאומי לקידום בריאות, שיכלול גם אפליקציה חברתית

מתוך ה-flickr של Marit & Toomas Hinnosaar

מתוך ה-flickr של Marit & Toomas Hinnosaar

אושרו תקנות לפיקוח על איכות המזון במוסדות חינוך. ועדת החינוך, התרבות והספורט אישרה היום (שני) את התקנות לפיקוח על איכות המזון ולתזונה נכונה במוסדות חינוך, בשנת הלימודים התשע"ז -2017. התקנות יכנסו לתוקפן שלושה חודשים מיום פרסומן והחוק יחול על כל מוסדות החינוך. התקנות יאומצו כשלוש שנים לאחר שגובשו על ידי שר החינוך.

על פי התקנות שאושרו בוועדת החינוך, המזון שיסופק או יימכר לתלמידים במוסדות החינוך יהיה איכותי, העונה על צורכיהם התזונתיים והבריאותיים, מבחינת הכמות, הגיוון והאיזון. בנוסף קובעות התקנות כי בכל שנה, לא יאוחר ממועד פתיחת שנת הלימודים, ה-1 בספטמבר, על ספק המזון העוסק במכירה או בהספקה של מזון להודיע בהודעה בכתב למנהל המוסד החינוכי אילו מאכלים או תפריטים בכוונתו לספק, והמנהל יידע את ההורים. כמו כן, מתייחסות התקנות לנושא התאמת המזון לתלמידים בעלי צרכים תזונתיים מיוחדים. בעניין זה נקבע כי הספק יהיה רשאי לספק מנות מיוחדות לתלמידים בעלי צרכים תזונתיים מיוחדים, לפי הצהרה שימסרו ההורים ובאחריותם.

בנוסף הובאו במסגרת התקנות דוגמאות למאכלים ומשקאות אסורים לשתייה, הכוללים משקאות דיאטטיים, ברד, משקאות אנרגיה, משקאות מתוקים וממותקים, מיני מאפה עשירים בשומן כמו בורקס ומלאווח, מנות אישיות מתועשות להכנה מהירה, מזונות עשירים במלח, ממרחים עתירי שומן, מזונות שעברו טיגון, בשר מעובד, מזון עשיר בסוכר ועוד. בנוסף, מפורטים מרכיבי ארוחות העשר בגני ילדים, ארוחות צהריים צמחוניות בגני ילדים, ארוחות צהריים בשריות בגני ילדים וארוחת צהריים בשרית וצמחונית בבתי ספר.

יו"ר ועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי בירך על אישור התקנות ואמר כי "ועדת החינוך תבצע מדי שנה מעקב אחר אכיפת החוק". נציגי משרד החינוך שהשתתפו בדיון ציינו כי מוסדות החינוך כבר מוכנים ליישום התקנות, בעקבות חוזר המנכ"ל בנושא התזונה.

"מודעים לחשיבות התמיכה החברתית"

מלבד אישור התקנות בוועדת החינוך, אוניברסיטת חיפה הודיעה היום על הצטרפותה למיזם הבינלאומי 5210 לקידום בריאות בקרב בני נוער המבוסס על המלצות של ארגון הבריאות הבינלאומי. "מעבר להעלאת המודעות, התרומה שלנו היא בצד המחקרי ואנו מאמינים שהמחקר שעומד לצאת לדרך יצביע על דרך חדשנית ויעילה לגרום לבני הנוער לרצות ולעשות את השינוי לעבר חיים בריאים יותר", אמרו פרופ' דורון קליגר, פרופ' מור פלג וד"ר שירה זלבר-שגיא, שמובילים את הפרויקט. במרכז הפרויקט הבינלאומי 5210 לקידום התנהגות בריאה בקרב בני נוער, עומדות מספר המלצות לקידום הבריאות, בהן אכילת חמש מנות ירקות או פרות ביום, הפחתת הצפייה במסכים בשעתיים, הקפדה על שעה של פעילות גופנית וכן ויתור על משקאות ממותקים.

פרויקט 5210 על בניין אוניברסיטת חיפה

פרויקט 5210 על בניין אוניברסיטת חיפה

 

הצהרת האוניברסיטה פורסמה כשבועיים שבהם מגדל אוניברסיטת חיפה הואר בסדרת מספרים, שלבסוף התייצבה על המספרים 5210. בשבועיים הקרובים ימשיך המגדל להיות מואר בספרות 5210 ובמקביל, עלה לאוויר אתר שבו מידע בריאותי ותזונתי הנוגע לנושא. כמו כן, באמצעות החיבור בין שלושת החוקרים המובילים את הפרויקט, תפותח אפליקציה חברתית שמבוססת על תובנות מתחום הכלכלה ההתנהגותית כדי לגרום לבני הנוער לאמץ את שינויי ההתנהגות הנדרשים. כל אחד משלושת החוקרים מגיע מתחום מחקרי אחר לחלוטין: ד"ר זלבר-שגיא חוקרת נושאי בריאות ותזונה, פרופ' פלג חוקרת מערכות מידע ופרופ' קליגר הוא כלכלן התנהגותי.

"אנחנו יודעים מהידע הקיים על החשיבות של תמיכה חברתית למהלך שכזה, ולכן היה חשוב לנו שזו תהייה אפליקציה שבו כל אחד ואחת יוכלו לשתף את החברים", אמר פרופ' קליגר, "תובנה אחרת הייתה שאנשים שמתחילים דיאטה צריכים מועד מיוחד – הם אומרים לעצמם, אני אתחיל דיאטה בשנה החדשה או לכבוד יום ההולדת. השתמשנו גם בזה". פרופ' קליגר הוסיף כי במקביל להפעלת האפליקציה, יתבצע מחקר שיבחן את יעילותה.

"בסופו של דבר, הרבה אנשים יודעים מה בריא ומה לא בריא – אבל בפועל, אחוז השמנת היתר בקרב ילדים ובני נוער בישראל ובעולם כולו עולה. המטרה שלנו היא להשתמש בידע המחקרי כדי לגרום לצעירים באמת לשנות את ההרגלים שלהם", סיכמו החוקרים.

 

תגובות

comments

אולי תתעניינו גם ב: