זה הזמן לקול הנוער

חגיגות יום ההולדת ה-68 של כנסת ישראל הוכיחו שאי אפשר להתעלם מהתלמידים והתלמידות

 

ביום שלישי קיבלתי הזדמנות יוצאת דופן, להשתתף ביום המיוחד בו חגגה כנסת ישראל יום הולדת 68. זה כמובן לא היה הביקור הראשון שלי בכנסת. אבל הפעם זה היה יוצא דופן, משום שהשנה חגיגות יום ההולדת צוינו בסימן "כנסת צעירה", בהשתתפות מאות בני נוער וסטודנטים. כחבר במועצת התלמידים והנוער הארצית, קיבלתי הזדמנות לשמש ליום אחד כיו"ר ועדת הכלכלה לצדו של חבר הכנסת איתן כבל. מאז אותו היום, המאוד מרגש חבריי ואני מסתובבים בהתרגשות, בתחושה עילאית, כי בפעם הראשונה חשנו שהכנסת פתחה את שעריה בפני בני הנוער, המבקשים שישמעו את קולם.

וקולנו אכן נשמע, זו הייתה הפעם הראשונה בה ראיתי התעסקות כה רחבה בנושאים רבים הנוגעים לבני הנוער בישראל, בהם הורדת הגיל שבו ניתן לבחור ולהצביע, הפערים בחינוך בין המרכז לפריפריה ועוד. סוגיות רבות מעולמם של בני נוער עלו לדיון בוועדות הכנסת השונות, ולעשרות בני נוער ניתנה הזדמנות להביע את עמדתם.

מלבד ההתנסות המרגשת, יש לקוות שהמסר שיישאר מיום ה"כנסת צעירה", הוא שכולם יבינו שבני ובנות הנוער הישראלי מתעניינים במה שקורה סביבם. אני מקווה ומצפה שעכשיו יימצאו יותר הזדמנויות לאפשר לנו, התלמידים והתלמידות, להביא את עמדתנו ולהשמיע את קולנו בנושאים שקשורים אלינו. והקול הזה הכרחי בשיח הציבורי. תנו לבני והבנות הנוער את מקומם – הם כבר יעשו את שלהם.

הכותב הוא תלמיד כיתה י"ב בכפר הנוער אשל הנשיא וחבר מועצת התלמידים והנוער הארצית

תגובות

comments

אולי תתעניינו גם ב: