זינוק של 4,000 תלמידי י"ב הניגשים ל-5 יחידות מתמטיקה בשנה האחרונה

16,644 תלמידי כיתה י"ב לומדים השנה ברמה של 5 יחידות במתמטיקה: מספרם הוכפל ב-5 השנים האחרונות. שר החינוך: "שיא כל הזמנים, אחרי שנים של הדרדרות מתמדת"

 

 

מסיבת עיתונאים 5 יחידות מתמטיקה

16,644 תלמידי כיתה י"ב לומדים השנה (תשע"ז) ברמה של 5 יחידות  במתמטיקה – גידול של 4,000 תלמידים לעומת השנה שעברה. כך עולה מנתונים שפרסם היום (שלישי) משרד החינוך. כמו כן, על פי הנתונים מספר הניגשים לבגרות במתמטיקה ברמה של 5 יחידות הוכפל במהלך חמש שנים האחרונות. זאת, פחות משנתיים לאחר ששר החינוך נפתלי בנט החל ביישום התכנית לחיזוק לימודי המתמטיקה והגדלת מספר הניגשים ל-5 יחידות.

במשרד החינוך מרוצים מהנתונים. מלבד הגידול שנרשם בתלמידי כיתות י"ב, השנה צפויים להיבחן בקרב תלמידי שכבת י"א כ-18,000 תלמידים הלומדים 5 יחידות מתמטיקה. במשרד החינוך ציינו, כי במסגרת התכנית לחיזוק לימודי המדעים, בדגש על המתמטיקה, גובשה תכנית עבודה מקיפה הכוללת הכשרות מקצועיות למורים המלמדים 5 יחידות מתמטיקה וכן קליטה של מורים חדשים. כמו כן, בשנתיים האחרונות נפתחו כ-160 מגמות חדשות ל-5 יחידות מתמטיקה. מרבית המגמות החדשות נפתחו בפריפריה, בדגש על המגזרים הערבי, הבדואי והחרדי. בנוסף, משרד החינוך העניק תקציב מיוחד של כ- 2,000 שעות לימוד לטובת תגבור ולמידה בקבוצות קטנות ופתיחת קבוצות לימוד חדשות של 5 יחידות, וניתנו תוספות תקציביות ללימוד בקבוצות קטנות ל-53 בתי ספר. זאת, מלבד התגבור שניתן לתלמידי חטיבות הביניים, הכשרת סטודנטים לתעודת הוראת במתמטיקה, הפעלת חונכות וירטואלית ושיעורים פרטיים ברשת  ושילוב הרצאות של מהנדסים.

"שיא כל הזמנים בניגשים לחמש יחידות מתמטיקה: אחרי שנים של התדרדרות מתמדת במספרם של בוגרי 5 יחידות מתמטיקה, שהיה בה בכדי לסכן את היתרון היחסי של מדינת ישראל, המדינה נמצאת בתנופה אדירה ומתמקמת במקום הראוי לה על מפת ההצטיינות העולמית", אמר השר נפתלי בנט, "במתמטיקה ומדעים, אנחנו נמצאים במקום שמעולם לא הינו בו בעבר עם כמות בוגרי 5 יחידות שהיא שיא כל הזמנים. באופקים, לומדים כיום פי 6 תלמידים בחמש יחידות בהשוואה לפני שלוש שנים בלבד. מצב דומה אנו רואים גם במגזר הערבי והבדואי. אני מדמיין את כמות הרופאים, המהנדסים והחוקרים שיהיו כאן בעוד שנים ספרות, בודדות ובוגרי בתי הספר בפריפריה הגאוגרפית והחברתית, והלב מתחמם".

 

תגובות

comments

אולי תתעניינו גם ב: