יו"ר הוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה: מולי אדן

אדן שימש כנשיא אינטל ישראל וסגן נשיא בכיר באינטל העולמית: "האוניברסיטה העתידית תהיה ערוב של מדעי החברה והרוח עם טכנולוגיות מחשוב"

מולי אדן. צילום: באדיבות אוניברסיטת חיפה

מולי אדן. צילום: באדיבות אוניברסיטת חיפה

מולי אדן, מבכירי הישראלים בתחום הטכנולוגיה וההיי-טק, מונה לתפקיד יו"ר הוועד המנהל באוניברסיטת חיפה. אדן, יליד חיפה, כיהן עד שנת 2015 כנשיא אינטל ישראל וכסגן נשיא בכיר לאינטל העולמית. בוועד המנהל של האוניברסיטה הוא יחליף בתפקיד את האלוף (מיל) עמי אילון.

"אני שמח להצטרף לאוניברסיטת חיפה, להשתתף בהגדרת וממימוש האסטרטגיות העתידיות ולחזק את מעמדה כאוניברסיטת מחקר מצטיינת בישראל", אמר אדן, "במשך כל שנות פעילותי דגלתי בקידום יצירתיות ומצוינות, ובמעט הזמן שאני נפגש עם חברי הסגל שמחתי לראות שרבים מהם שותפים לערכים אלו. האוניברסיטה העתידית תהיה מאתגרת יותר, רב תחומית, ערוב של מדעי החברה והרוח עם טכנולוגיות מחשוב ואנליזות מתקדמות. קצב השינוי מעמיד בפנינו אתגרים גדולים, ומיקומינו בצפון מטיל עלינו אחריות אזרחית ואזורית נוספת".

אדן, בעל תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה מהטכניון ותואר שני בניהול עסקי בכיר מהאוניברסיטה העברית, בלט בעשורים האחרונים בתחום הטכנולוגיה בישראל. הוא החל את דרכו בחברת אינטל בשנת 1982, ולקח חלק בכמה מההישגים הבינלאומיים הבולטים של החברה. בשנת 2003 הוא עבר למרכז אינטל בארצות הברית, ושימש במספר תפקידים בתחומי השיווק והניהול. בתפקידו האחרון, לפני ששב לישראל, עמד בראשות קבוצת המחשבים הניידים ומחשבי שולחן, החטיבה העסקית הגדולה ביותר של אינטל, שמחזור המכירות שלה הסתכם  ב-32 מיליארד דולר. בשנת 2012 שב אדן לישראל, וכיהן כנשיא אינטל ישראל וכמנכ"ל ארגון המחשוב התפיסתי שהוקם על ידו שנה לפני כן.

במקביל לתפקידים שמילא באינטל את זמנו הפנוי הקדיש  לקידום החינוך למדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה ולסיוע לחברות סטארט אפ. בשנת 2010 הופיע אדן ברשימת 26 האנשים היצירתיים ביותר בעולם על פי המגזין Fast Company ובשנת 2012 נבחר על ידי המגזין  פורבס (Forbs) לאחד מעשרת המוחות המבריקים בעולם בתחום הטכנולוגיה. מאז פרישתו מאינטל בשנת 2015 הוא עסק בקידום חדשנות ומצוינות בצה"ל ובגופים ממשלתיים, בהנחיית וקידום חברות סטארט-אפ ועוד.

בחירתו של אדן לתפקיד יו"ר הוועד המנהל החדש מצטרפת לבחירתו של נשיא האוניברסיטה פרופ' רובין, שנכנס לתפקידו באוקטובר 2016 לאחר שכיהן כתפקיד סגן הנשיא באוניברסיטת NYU, ולכניסתו של פרופ' גוסטבו מש לתפקיד הרקטור. באוניברסיטה מציינים כי אחד הנושאים המרכזיים שעומדים כיום על סדר היום של האוניברסיטה הוא נושא ההתרחבות הפיזית ותחומי המחקר של האוניברסיטה, כשבמסגרתו נמצאת האוניברסיטה בשיחות על איחוד עם מכללת אורט בראודה, שתהפוך לפקולטה להנדסה של האוניברסיטה, ועם המרכז האקדמי ויצו, שיהפוך ליחידה אקדמית שתעסוק בתחומי הארכיטקטורה, עיצוב ועוד. כמו כן, מתקיימות שיחות עם הקריה הרפואית רמב"ם לגבי שיתוף פעולה בתחומי הרפואה, הפרה-רפואה והמחקר הביוטכנולוגי של האוניברסיטה.

נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רובין בירך את אדן על כניסתו לתפקיד ואמר: "בכל מקום ובכל תפקיד שמולי היה הוא הביא עימו את רוח היצירתיות והחדשנות ואין לי ספק שהניסיון המרשים שלו יסייע לנו להמשיך ולבצר את מעמדנו כאוניברסיטת מחקר מצטיינת, כמו למשל בתוכניות ההתרחבות שלנו שנמצאות כיום על הפרק באיחודים עם אורט בראודה ועם המרכז האקדמי ויצו. אנחנו גאים ושמחים על הצטרפותו של מולי למשפחת אוניברסיטת חיפה".

 

 

תגובות

comments

אולי תתעניינו גם ב: