כשבוע וחצי לאחר שנכנסה לתפקידה יפה בן דוד משביתה את הלימודים

בעקבות אי הסדרים בשכר עובדי ההוראה הודיעה מזכ"לית הסתדרות המורים על השבתת הלימודים. בהסתדרות המורים דורשים ביטול קיזוזי השכר וביטול קיצוץ החזרי הנסיעות ומקדמות שכר. ההורים תוקפים

יפה בן דוד

יפה בן דוד

מחר יחלו הלימודים בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים בשעה 11:00, זאת במחאה על אי-תשלום שכר מלא  לאלפי עובדי הוראה. הלימודים במוסדות החינוך המיוחד יתקיימו כרגיל – כך הודיעה הערב (שני) מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד. "ממשלת ישראל צריכה להתבייש שעובדי הוראה במדינת ישראל לא מקבלים את  מלוא שכרם", אמרה בן דוד.

בן דוד החליטה על השבתת הלימודים, פחות משבועיים אחרי שנכנסה לתפקיד מזכ"לית במקומו של יוסי וסרמן, שפרש בעקבות כתב האישום החמור שהוגש נגדו. כבר עם כניסתה לתפקיד הודיעה בין דוד כי הלימודים יושבתו אם לא יוסדר שכר המורים. בהסתדרות הסבירו הערב כי "אלפי עובדי הוראה נפגעו באופן קשה מיישום לקוי של משרד החינוך בנושא המרות השכר ברפורמת "אופק חדש" ומיישום לקוי של הבנות בין ההסתדרות הכללית לבין משרד האוצר. נציגי האוצר לא דנו עם הסתדרות המורים על רפורמה כלשהי בנושא החזר הוצאות נסיעה, ובוודאי שהם מנועים להפחית בשכרם ובהחזר הוצאות נסיעה של עובדי ההוראה מבלי לקיים שיח עם הסתדרות המורים".

"ממשלת ישראל צריכה להתבייש. אלפי עובדי הוראה, התייצבו לעבודה בחודשים האחרונים, במסירות ואחריות למרות שלא קיבלו שכר מלא. זכותו של כל עובד הוראה לתשלום שכרו המלא ולהבטחת קיומו בכבוד"

עוד נמסר מההסתדרות כי אתמול התקיים דיון בין אנשי הסתדרות המורים לבין אנשי משרדי החינוך והאוצר. בפגישה השתתפו בן דוד, גד דיעי ממלא מקומה, פרופ' ירון זליכה, יועץ כלכלי להסתדרות המורים ועו"ד בני כהן, יועץ משפטי להסתדרות המורים עם מנכ"ל משרד האוצר שי באבד, מנכ"לית משרד החינוך מיכל  כהן, סגן החשבת הכללית יוסי אצקוביץ, הממונה על השכר יוסי כהן, חשב משרד החינוך יוסי שטראוס ובכירים נוספים. בן דוד דרשה ביטול רטרואקטיבי של קיזוזי השכר בעקבות המרת השכר המוטעית וכן ביטול קיצוץ החזרי הנסיעות ומקדמות שכר לעובדי הוראה שקוזז שכרם. ולמרות התקדמות המו"מ, לא נענו כל דרישות ההסתדרות. בתום הפגישה הודיעה בן דוד כי אם לא ייענו דרישות המורים עד היום בשעות הצהריים – תושבת מערכת החינוך.

בן דוד: "הפגיעה בשכרם של עובדי ההוראה בשיעור של אלפי שקלים בנימוק של טעות לכאורה אינו מקובל עלינו, דרישת הסתדרות המורים היא למנוע המשך הפגיעה והחזרת הסכומים שנוכו וקוזזו משכר עובדי ההוראה. דרישה זו נדחתה על ידי האוצר ולפיכך לא נותרה בידינו הברירה אלא לצאת בשביתת מחאה".

"לא מקובלת עלינו טענת חשבי משרד החינוך לקשיים טכניים הקשורים במערך המחשוב. ממשלת ישראל צריכה להתבייש. אלפי עובדי הוראה, התייצבו לעבודה בחודשים האחרונים, במסירות ואחריות למרות שלא קיבלו שכר מלא. זכותו של כל עובד הוראה לתשלום שכרו המלא ולהבטחת קיומו בכבוד, אינה נופלת מזכותם של שאר אזרחי המדינה השולחים את ילדיהם מדי יום לבתי הספר".

בפורום ועדי ההורים היישוביים תקפו את בן דוד על החלטתה. יו"ר הפורום פז כהן, מסר כי "חבל מאד שככה בוחרת מזכלית הסתדרות המורים לפתוח את כהונתה. גם כשהמאבק סופר מוצדק והמדינה פושעת כלפי מורים, ההשבתה האוטומטית משדרת מסר רע מאד להורים ולתלמידים. צר לנו שהמזכ"לית שאמורה לחזק את מעמד המורה, פונה לדרך שבסופה החלשה וזילות מעמד המורה. אנחנו קוראים להסתדרות המורים לדחות את השביתה – להפגין בגרות, לאחד כוחות ולהפסיק להעניש באופן פבלובי את התלמידים והוריהם".

משרדי החינוך והאוצר מסרו כי הם רואים בחומרה רבה את ההחלטה של מזכ"לית הסתדרות המורים הנוכחית, יפה בן דוד, להשבית את הלימודים, ואומרים כי מדובר בהחלטה כוחנית, שרירותית ופזיזה. עוד אמרו כי מצער לראות שהתלמידים, ההורים, המורים והמערכת משלמים את המחיר במרוץ שלה לראשות הסתדרות המורים במאי הקרוב ומשמשים בידיה כלי שרת. במשרדים הוסיפו כי כך לא בונים יחסי עבודה המבוססים על אמון ושיתוף פעולה וכי בכוונתם למצות את הכלים אשר עומדים לרשותם.

 

 

תגובות

comments

אולי תתעניינו גם ב: