לראשונה בישראל: מרתון לפיתוח פתרונות ללמידה מותאמת אישית

חושבים שיש לכם פתרון לשאלה "כיצד ניתן להשתמש בפדגוגיה חדשנית כדי להפוך את תוכנית הלימודים לאישית"? אתם מוזמנים להצטרף ל-DataThon שיתקיים במוזיאון המדע בירושלים

IMG_20160616_113327

לראשונה בישראל יתקיים בירושלים ה-DataThon החינוכי הראשון: תחרות לפיתוח פתרונות ללמידה פרסונלית – מותאמת אישית. התחרות שתיערך 24 שעות, תיפתח ביום חמישי במוזיאון המדע בירושלים, מתקיימת בהובלת מנהל חינוך ירושלים, המכון הישראלי לחדשנות, תוכנית "מפרש", הקרן ליוזמות חינוכיות, Mesh, משרד הכלכלה וישראל דיגיטלית.

Datathon הוא מרתון של פיתוחים, שנמשך 24 שעות, בו נפגשים כדי לפתח פתרונות חדשניים אנשי חינוך, מפתחי תוכנה, יזמי אד-טק, מעצבים ועוד. הוא ייערך בירושלים, לאחר שמינהל החינוך בעיריית ירושלים ביקש להגדיר הסוגיה: "כיצד ניתן להשתמש בפדגוגיה חדשנית כדי להפוך את תכנית הלימודים לאישית לכל ילד?"

תחום הלמידה המותאמת אישית, תופס תאוצה בשנים האחרונות. "אנו מאמינים כי עתיד החינוך הוא ביכולת שלנו לאפשר לכל ילד ללמוד בקצב שלו, בצורה שנוחה לו ומעוררת בו סקרנות", מסרו מארגני התחרות, "הפרסונליזציה של הלמידה היא אחת מפריצות הדרך המשמעותיות הצפויות לנו בעתיד הקרוב ואנו שואפים לעגן אותה בצורה נוחה ויעילה בתוך מערכת החינוך. מעבר לזה, הטכנולוגיה מאפשרת לנו לייצר בצורה אוטומטית פרסונליזציה שעד כה לקח לנו, למורים, ימים של עבודה לייצר בעצמנו".

מארגני התחרות הוסיפו כי הם סבורים שבמסגרת המרתון יגיעו פתרונות רבים מצד אנשי החינוך, המכירים היטב את המערכת, כאשר בבסיס הפתרונות מערכת נתונים מקיפה ורחבה על התלמידים במערכת החינוך בירושלים, שיכולים לסייע בהתאמת תהליך הלמידה. "אנו פועלים להנגשת מאגרי מידע חינוכיים באופן כזה שנוכל לבסס את הרעיונות שלנו על נתונים ומידע שיהיה נגיש בזמן התחרות", הסבירו אנשי המכון הישראלי לחדשנות, והוסיפו כי "בתחרות יכול להשתתף כל אדם המתעניין בחינוך שמוכן לתרום מזמנו וניסיונו. זה יכול להיות יזם עם רעיון, כמו תלמיד, מורה, איש היי-טק, הורה, סטארטאפ חינוכי וגם צוות של בית-ספר המבקש לפתח רעיון או לחבור ליזם עם רעיון רלוונטי. ההמלצה שלנו שצוות בתחרות יהיה מגוון ומורכב מאנשי חינוך, תלמידים ואנשי טכנולוגיה".

המעוניינים להשתתף בתחרות מוזמנים להיכנס ולהירשם באתר www.edisrael.org

 

 

תגובות

comments

אולי תתעניינו גם ב: