מחליפתו של וסרמן: הלימודים יושבתו אם לא יוסדר שכר המורים

יפה בן דוד, מי שמשמשת כיו"ר סניף קריית גת בהסתדרות המורים, נבחרה להחליף את יוסי וסרמן, שהתפטר בעקבות כתב האישום החמור שהוגש נגדו

 

יפה בן דוד

יפה בן דוד

יפה בן דוד נבחרה לתפקיד מזכ"לית הסתדרות המורים, במקומו של יוסי וסרמן שהתפטר מתפקידו בעקבות כתב האישום החמור שהוגש נגדו. בן דוד נבחרה לתפקיד המזכ"לית, במסגרת ועידה שנערכה הערב בהסתדרות המורים, בה הצביעו מאות צירים מכל רחבי הארץ.

בכך, הפכה בן דוד לאשה הראשונה בתפקיד המזכ"לית מאז שנוסדה הסתדרות המורים. בשנים האחרונות משמשת בן דוד, בעלת תואר ראשון בחינוך, כיו"ר סניף קריית גת ולפני כחודש נבחרה ליו"ר סיעת אמ"י.

לאחר שנבחרה לתפקיד נשאה בן דוד את נאומה הראשון, בו פנתה לשרי האוצר והחינוך, והודיעה כי במידה שלא יוסדר הטיפול בהלנת השכר של אלפי מורים ומחנכים, המקבלים שכר חלקי וחלקם אף לא מקבלים שכר כלל, תושבת כל מערכת החינוך ללא התרעה נוספת. "עובדי הוראה נפגעים בשכרם ובזכויותיהם לא נהסס להשבית את מערכת החינוך. זכותו של כל עובד הוראה לתשלום שכרו המלא ולהבטחת קיומו בכבוד, אינה נופלת מזכותם של שאר אזרחי ישראל השולחים את ילדיהם לבתי הספר", אמרה.

בהמשך נאומה התייחסה בן דוד לדו״ח העוני שפורסם באחרונה, המצביע על מספר מדאיג של 750,000 ילדים עניים בישראל, ואמרה: "כל אותם ילדים מתחנכים ומטופלים על ידינו, מורים ומחנכים. לא נתפלא נוכח נתון מדאיג זה, כי תוצאות מבחני פיזה מציבים את תלמידי ישראל מחוץ לממוצע של ה-OECD. לא צריך להיות גאון כדי להבין כי ילד עני נגזר מראש לפער בהישגים לעומת חברו השבע". כמו כן, התחייבה לנהוג בשקיפות מלאה וקראה לעמיתיה מכל הסיעות "לנהוג בכבוד הדדי, מתוך ראיית המטרה המשותפת, דאגה לציבור המורים בישראל". עוד הוסיפה בן דוד בנאומה כי "אנחנו עומדים בפני אתגרים רבים ועבודה רבה כאשר המטרה שלי היא עשייה רחבה לטובת זכויות עובדי ההוראה בישראל. כך פעלתי בשנים האחרונות וכך בכוונתי להמשיך לפעול".

 

תגובות

comments

אולי תתעניינו גם ב: