מטרות פורום ועדי הגנים: הסדרת תשלומים, תזונה וצפיפות

"אנחנו מודעות לכך שיש נושאים שהם כמו ריצת מרתון ויש ספרינט. אנחנו לא מצפות לפתור כל דבר תוך יום-יומיים. יש לנו סבלנות", כך מצהירות עדי מן ועינת גבריאלי אשר נבחרו ליו"ר משותף של פורום ועד הגנים הארצי

מתוך ה-flicker של Kids Work Chicago Daycare

מתוך ה-flicker של Kids Work Chicago Daycare

"בשנים האחרונות הגנים נכנסו לכותרות והרבה אתגרים צצו ועלו מעל לפני השטח. האתגרים הללו דורשים טיפול. אנחנו מודעות לכך שאי אפשר לטפל בכל, ולכן נעבוד לפי סדרי עדיפויות. האג'נדה שמלווה אותנו היא לעבוד בשיתוף פעולה ולא להתנגח. לפעול בהדברות עם הגננות ומשרדי הממשלה. לפתור את הדברים ברוח טובה זה למען הילדים. אנחנו מודעות לכך שיש נושאים שהם כמו ריצת מרתון ויש ספרינט. אנחנו לא מצפות לפתור כל דבר תוך יום-יומיים. יש לנו סבלנות. חשוב לנו לנהל  את זה נכון", כך מצהירות עדי מן ועינת גבריאלי אשר נבחרו ליו"ר משותף של פורום ועד הגנים הארצי.

יחד עם מן וגבריאלי נבחרו שבעה חברים נוספים בוועד המנהל, שיתמודדו עם רשימה ארוכה של משימות ויעדים. בין הנושאים לטיפול, עומדים הסדרת נושא הסייעת השנייה, שכן כיום ברוב הערים בארץ אין סייעת שנייה בימי שישי. כמו כן, הפורום מעוניין לשנות את התקן בגנים לגילאי שלוש לסייעת אחת לכל עשרה ילדים ולא כפי שנהוג היום לפי כמות הילדים. עוד ברשימת המשימות: מחאת הצהרונים והמאבק להוזלת המחיר והסדרת נושא צוות המטפל שאינו בעל הכשרה מתאימה.

בפורום שואפים לטפל גם באיכות המזון, ובניסיון להקדים את שעת ארוחת הצהריים הקבועה לשעה 14:00. כמו כן, מתכוונים בפורום להקפיד על תפריט בריא ומאוזן ולהתחשב בילדים אלרגניים. בנוסף, מתכוונים בפורום לפעול להסדרת לוח החופשות, הסדרת תשלומי ההורים והגבייה, שיפור התנאים בגני הילדים, צמצום מספר הילדים בגנים והתאמה של מבנים וטיפול במבנים לא ראויים בגנים של החינוך המיוחד.

 

 

תגובות

comments

אולי תתעניינו גם ב: