מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, פורשת מתפקידה

אחרי כארבע שנים בתפקיד וכעשור במטה משרד החינוך, הודיעה כהן במפתיע על פרישתה. נפתלי בנט: "משוכנע שהיא תמשיך בעתיד לתרום למדינת ישראל בתפקידים משמעותיים"

צילום: אייל פישר

צילום: אייל פישר

מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, ביקשה משר החינוך, נפתלי בנט, לסיים את תפקידה לאחר כארבע שנים בתפקיד מנכ"לית ובסך הכל כעשור במטה המשרד.

שר החינוך נפתלי בנט, מסר בעקבות הודעת הפרישה, כי הוא מודה לכהן על תקופת כהונתה ועל תרומתה המשמעותית ורבת השנים למערכת החינוך: "מיכל כהן היא מנכ"לית מצוינת ומקצועית מהמעלה הראשונה. היא ניהלה את המערכת באופן נחוש ואמיץ, הובילה תכניות משמעותיות והניחה תשתיות חינוכיות חשובות, אשר ישרתו את המערכת לאורך השנים הבאות. אני משוכנע שהיא תמשיך בעתיד לתרום למדינת ישראל בתפקידים משמעותיים".

בין התכניות הבולטות שקידמה כהן במהלך כהונתה, ניתן לציין את התכנית המערכתית לקידום למידה משמעותית; הרחבה והעמקה של האוטונומיה לבתי הספר – מכרז חדש לבעלויות, ניהול עצמי, גמישות פדגוגית למורים, פיתוח מקצועי; הנגשת נתוני מערכת החינוך לכלל הציבור באמצעות מערכת השקיפות. הנתונים כוללים השקעות תקציביות, נתונים גולמיים והישגים לימודים ומונגשים ברמה הארצית, הרשותית והבית ספרית; התכנית של התקצוב הדיפרנציאלי;  מיסוד פעילות המגזר השליש; הרחבה של המדידה באמצעות שילוב "התמונה החינוכית" אשר כוללת את מרחב העשייה הבית ספרית – הישגים ערכיים לצד הישגים לימודיים והטמעת הרפורמות "עוז לתמורה" ו"אופק חדש". כמו כן, במהלך כהונתה הגיע תקציב משרד החינוך לכ-60 מיליארד שקלים.

לפני שמונתה למנכ"לית המשרד, היא שימשה כסמנכ"לית בכירה וכמנהלת המינהל הפדגוגי במשך שלוש שנים, לפני כן הייתה יועצת יועצת פדגוגית למנכ"לית משרד החינוך ומפקחת במחוז ירושלים ומנח"י.

כהן הודתה לבנט על האמון שנתן בה לאורך כל הדרך, ו"על התמיכה והעשייה המשותפת למען קידומה של מערכת החינוך – עובדי ההוראה וילדי ישראל". בנוסף, ציינה כי היא "מאמינה שהתכניות אשר פועלות כיום במערכת יקדמו אותה ויכשירו אותה להתמודדות ראויה עם האתגרים של השנים הבאות".

תגובות

comments

אולי תתעניינו גם ב: