רכיבה על סוסים ומצפה כוכבים: בתי הספר הכי מגניבים בישראל

תמיד חלמתם להחליט מתי נגמר השיעור ומתחילה ההפסקה? ללמוד עם טאבלט במקום מחברת לקפוץ בסוף השיעור לבריכה? בכמה בתי ספר מגשימים את החלום

התרגלנו שבית ספר הוא פשוט בית ספר. כיתה, לוח, מורה ותלמידים מפהקים. אבל מסתבר שממש כאן מעבר לפינה מסתתרים להם עשרה בתי ספר שכל תלמיד היה חולם ללמוד בהם. כאלה שהבגרות בהם היא בכלבנות, שאחרי השיעור קופצים לבריכה, ושהתלמידים הם אלה שמחליטים מתי נגמר השיעור ומתחילה ההפסקה.

סטודיו אנקורי – חוויה אורבנית ביפו

בסטודיו אנקורי אין צלצולים, התלמידים הם אלה שאחראיים להגיע לשיעור. תכנית הלימודים גם היא שונה ומיוחדת וסבבת כולה את מקצועות האמנות. שנת הלימודים מתחלקת לארבע עונות, כשבכל עונה יש נושא מנחה. אם הנושא המרכזי של העונה יהיה לאונרדו דה וינצ'י, התלמידים ילמדו את המחזות שלו במסגרת שיעורי תאטרון, את ההיסטוריה באותה תקופה, ואת הנוסחאות שהמציא במתמטיקה. כדי להכיר את הנושא לעומק הם ילכו להצגות, מופעים, תערוכות וקונצרטים, ויקנחו ב"תקופת סטודיו", במסגרתה יפתחו התלמידים עבודה, יצירה או אמירה אישית, הנוגעת לנושא העונה בכל תחום בו יבחרו.

צילום: רונן קרוק

צילום: רונן קרוק

 

בית הספר הייטק היי בחולון – למידה באמצעות פרויקטים ועבודת צוות

בית הספר "הייטק היי" בחולון, פועל על פי המתכונת המיוחדת של בית הספר הייחודי מסן-דייגו. בבית הספר נלמדים כל המקצועות הרגילים, אך בצורה חדשה ומעניינת. בית הספר שהוקם לפני כשלוש שנים, פועל על בסיס מודל של למידה מבוססת פרויקטים ועבודת צוות. כל פרויקט כולל התנסות, מלווה במומחים מהשטח ומקושר עם חברות וארגונים שונים. לאחר הכנת הפרויקט, התלמידים מציגים את התוצרים שלהם בעל פה או בכתב.

 

אורט צימטבאום ערד – למדעני החלל של העתיד

תמיד אמרו שאתם אסטראונטים ולא הבנתם מה כל כך רע בזה? חלמתם להיות טייסים, מדעני חלל או סתם התעניינתם בעולם המופלא שמחוץ לכדור הארץ? בית הספר אורט צימטבאום שבערד יכול להתאים בדיוק לכם. בית הספר מציע לתלמידיו את המגמה ה"מדעית-הנדסית", מגמה מיוחדת, שהמצטיינים בה טסים לרוסיה ומשתתפים בתחרות עולמית. המגמה משלבת לימודי פיזיקה ומתמטיקה יחד עם התמחות באוירו-חלל. ובנוסף, יש בבית הספר פלנטריום ומצפה כוכבים, והתלמידים הם אלו שמפעילים אותו.

תמונה 2

 

בית הספר הרב תחומי עמל הולץ חיל האוויר – ללמוד רק עם אייפדים

מי שמגיע לביקור בבית הספר הרב תחומי עמל הולץ חיל האוויר, מבחין מיד בייחודיותו של בית הספר. התלמידים לבושים במדי חיל האוויר, ולכל אחד מהם אייפד אישי. הלמידה בבית הספר היא למידה מבוססת אתגרים יצירתיים וחדשניים, ונעשית תוך שימוש בניו מדיה. בית הספר פועל במתכונת דיגיטלית, ולכן הוא בית הספר הראשון בו נערכה לראשונה בישראל בחינת בגרות באמצעות אייפדים, וכמעט כל ספרי הלימוד עברו המרה למהדורה דיגיטלית. באמצעות האייפדים משתמשים בבית הספר בטכנולוגיית "מציאות רבודה" הממחישה לתלמידים תכנים לימודיים בתלת-מימד, בקול ובתמונה. כך למשל, יכול התלמיד לסרוק מפה, ונפתחת בפניו אנימציה שמובילה אותו לתכנים נוספים.

 

כפר הנוער לקציני ים "אורט" אשדוד – לצאת עם תעודת סקיפר מהתיכון

אם אי פעם רציתם ללמוד כיצד להשיט כלי שיט קטן ולחקור את מעמקי הים, בית הספר לקציני ים באשדוד יכול להיות חוויה מיוחדת עבורכם. התלמידים בבית הספר יכולים להגביר מקצוע בשם "שיט וחובלות", ללמוד על מעמקי הים על מרכיביו השונים, ולצבור כ-11 יחידות לימוד לבגרות. בנוסף, ניגשים כל תלמידי המגמה לבחינות סמכה על כלי שיט מגוונים, ובמסגרת ההתמחות ללמוד כיצד להשיט ולפקד על כלי שיט מנועים ועל מפרשיות, ניווט על מכשירים וניווט חופי.

בית הספר הרב תחומי עמל למדעים ואמנויות חדרה – פיתוח אפליקציות ויזמות

בתחילת 2013 החל לפעול בחדרה מרכז היזמות השני של עמל. המבנה שהוקם ברוח חברות ההייטק המתקדמות בעולם, יוצר עבור התלמידים מרחב למידה מזמין. התלמידים נפגשים עם מנטורים מעולם התעשייה וההייטק, ומתכננים פיתוחים יזמיים, תוך שהם בוחרים באחד משני תחומי יזמות אפשריים: פיתוח אפליקציות או ביו-רפואה.

 

"אורט" רבין גן יבנה – ללמוד בעזרת עיצוב בית הספר

בית ספר "אורט" רבין בגן יבנה, מפעיל פרויקט מיוחד ומעניין בשם "שיח עם גלריות". במסגרת התכנית התלמידים מתבקשים לבטא נושא או רעיון בכל דרך אומנותית שיבחרו בה: דגם, ציור, קולג' תמונות, פיסול או אנימציות במצגת ממוחשבת. כשבכל פרויקט שנבנה, התלמיד מתאר את הרעיון שעומד מאחוריו וכיצד הוא מתקשר לנושא שנלמד.

בית הספר "אדם חברה וטבע" רשת דרור בכרמיאל – בגרות בכלבנות ובטיפול בסוסים

בית הספר "אדם חברה וטבע" בכרמיאל מציע לתלמידיו בגרות במגמה מיוחדת במיוחד- כלבנות. תלמידי המגמה עוסקים בעולם הכלבנות תוך שהם עובדים מול הכלבים והאנשים המטפלים בהם ומקבלים ליווי צמוד מיחידת הכלבנים של משטרת ישראל. בגרות לא פחות מיוחדת שמציע בית הספר היא בגרות שעוסקת בעולם הסוסים. הלימודים במגמה משלבים טיפול בסוסים, שיעורי רכיבה ותחזוקה שוטפת של האורווה, ותלמידי המגמה מקבלים גם הם ליווי צמוד מיחידת הפרשים של המשטרה.

מתוך הflickr של Rick Cooper

מתוך הflickr של Rick Cooper

"אורט" חולון למדעים וטכנולוגיה – בית ספר שהוא בנק חברתי

לפי פרויקט "בנק הזמן" שיפעיל בית הספר "אורט" חולון החל מהשנה הבאה, בית הספר יתחזק מאין בנק וירטואלי של שעות התנדבות. אם אחד התלמידים למשל, מומחה בנגינה על פסנתר, הוא יעניק לבנק 4 שעות בהן ילמד תלמיד אחר לנגן על פסנתר. בהמשך, יכול אותו התלמיד לגשת לבנק ולדרוש את אותן שעות בחזרה כאשר יצטרך עזרה מתלמיד אחר בלימוד מתמטיקה לקראת המבחן. אבל לקוחות הבנק אינם רק תלמידים. גם המורים וההורים יכולים ללוות ולקבל מהבנק, מה שהופך את בית הספר כ"מגנט קהילתי".

 

בית הספר האמריקאי באבן יהודה – ה"חלום האמריקאי" כאן בישראל

ואי אפשר לכתוב על בתי ספר מגניבים בישראל בלי להזכיר את בית הספר האמריקאי באבן יהודה. בית הספר, המשתרע על לא פחות מ-76 דונם, מכיל בתוכו בריכת שחייה, מגרשי אתלטיקה, מגרשי טניס, ועוד. כמובן שמעבר לתכנית הלימודים, בית הספר מציע לתלמידיו להירשם להפקות תיאטרון ומוזיקה מושקעות, תחרויות הוקי, רכיבה על סוסים, קורס שיט, לימודי ניווט ועוד.

תגובות

comments

אולי תתעניינו גם ב: