מתנה לחג: משרד החינוך יעביר את התקציב המורחב לאיגי

בסיועה של ח"כ מירב בן ארי הוחלט להגדיל את תקציבי ארגוני הנוער בסכום של 10 מיליון שקלים. מהתקציב המורחב, בסכום כולל של 45 מיליון שקלים, ייהנו גם בארגון הנוער הגאה

מתוך ה-flicker של Guy Yitzhaki

מתוך ה-flicker של Guy Yitzhaki

משרד החינוך החליט להגדיל את תקציב ארגוני הנוער ב-10 מיליון שקלים נוספים, כך שהתקציב הכולל יעמוד על 45 מיליון שקלים. הגדלת התקציב תכנס לתוקפה כבר החודש, ותכלול את הרחבת הפעילות של כלל ארגוני הנוער בהם: נוער מד"א, אחרי, בנות בתיה, ארגון נוער לתת, צופי השלום וכן ארגון הנוער הגאה – איגי.

במהלך השבועות האחרונים יצאו באיגי בקמפיין נגד החלטת משרד החינוך שלא להרחיב את התקציב אלא לקצץ אותו, בניגוד להצהרותיו של השר נפתלי בנט, לאחר הירצחה של שירה בנקי במצעד הגאווה בירושלים. השר בנט הבטיח לאחר הרצח כי יכפיל את תקציב הארגון שעמד על 950 אלף שקלים בשנת 2015, אולם התברר כי במשרד החינוך הוחלט לקצץ את התקציב ל-750 שקלים. בארגון יצאו בקמפיין "הבטחות צריך לקיים", שבמסגרתו גיוסו תרומות להמשך הפעילות בסכום של כ-150 אלף שקלים. כעת יקבל הארגון גם את התקציב שהובטח לו.

באיגי ציינו היום (ראשון) בדף הפייסבוק כי "אחרי מאמצים רבים של כל אחת ואחד מאיתנו, של שר החינוך, אנשי משרדו וח"כ מירב בן ארי, הבוקר קיבלנו חדשות טובות כי התמיכה בפעילות של איגי לשנת 2016 תגיע לקצת יותר ממיליון. יחד עם התרומות המדהימות שלכם/ן- הצלחנו לפתור את המשבר, וכעת אפשר לנשום מעט לרווחה. בנוסף נבחנות דרכים נוספות לתמיכה נוספת כבר בשנת התקציב הנוכחית. ונעשה ניסיון לכתוב תקנה ייעודית עבור נוער גאה. איגי יוכל כך לסיים את שנת התקציב הנוכחית ללא גרעון, ולסגור את ההלוואה שנלקחה בחודשים הקרובים".

גם במשרד החינוך הודו לח"כ מירב בן ארי אשר סייעה ותרמה לקידומו של המהלך, והוסיפו כי "ההחלטה בדבר תוספת התקציב לארגוני הנוער מהווה חלק ממדיניות המשרד, אשר מתמקדת בהעמקה ובהרחבה של החינוך הבלתי פורמלי, בעידוד מעורבותם של בני נוער לקחת חלק במסגרות חינוכיות ערכיות, ובכלל זה בארגוני הנוער".

במשרד ציינו, כי הגדלת התקציב לשנת 2016 תאפשר השתתפות קבועה של ילדים ובני נוער בפעילות ערכית חברתית ותאפשר לארגוני הנוער להמשיך ולהרחיב את פעילותם ולקלוט לשרותיהם עשרות אלפי חניכים חדשים מדי שנה.  הרחבת הפעילות תתמקד ביישובי הפריפריה החברתית והגאוגרפית ותלווה בבקרה ובוועדה מקצועית שתוודא כי המטרות והיעדים הושגו.

שלומי קסטרו מנכ"ל מועצת ארגוני הנוער אמר כי הגדלת תקציב ארגוני הנוער בכ-10 מיליון שקלים מסייעת באופן מידי לכלל הארגונים ומאפשרת קליטה של חניכים חדשים והרחבה משמעותית של הפעילות. אנחנו רוצים להודות לשר החינוך נפתלי בנט ולח"כ מירב בן ארי על תמיכתם ופעולותיהם להגדלת תקציב ארגוני הנוער".

השר בנט מסר כי ״חינוך לערכים חשוב לא פחות מחינוך למדעים. לכן הגדרתי מיד עם כניסתי לתפקיד את החינוך לערכים כאחד מארבעת היעדים שלנו במשרד החינוך. אני מאמין מאד בארגוני הנוער כמי שמובילים ומקדמים את החינוך לאהבת הארץ, תרומה למדינה ולחברה וגיוס משמעותי לצה״ל. ארגוני נוער מכל המגזרים בונים מסגרות אחר הצהריים איכותיות וערכיות לילדים ובני נוער. אנחנו נבנה כאן דור על ציונות ומצוינות. מצוינות במתמטיקה, אנגלית ומדעים אך לא פחות מכך חדור בערכי הציונות״.

 

תגובות

comments

אולי תתעניינו גם ב: